ul. Piastowska 35, 43-300 Bielsko-Biała
+48 509 139 970
biuro@kancelarianiw.pl

Obsługa prawna firm – zakres opieki prawnej

Obsługa prawna firm – zakres opieki prawnej

Obsługa prawna firm

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Nowosielski i Wspólnicy od lat specjalizuje się w obsłudze prawnej firm. Zajmujemy się szczególnie tymi obszarami prawa, z jakimi na co dzień spotyka się każdy przedsiębiorca prowadzący firmę. Zakres usług prawnych dla przedsiębiorstw jest bardzo szeroki, stąd często przedsiębiorcy nawet nie zdają sobie sprawy, w czym może pomóc im prawnik. W tym artykule możesz poznać najpopularniejsze usługi Kancelarii.

Doradztwo prawne – obsługa prawna firm

Przedsiębiorca w ramach jednorazowej porady prawnej lub pakietu opieki prawniczej może zasięgnąć opinii prawnika w wielu kwestiach dotyczących bieżącego prowadzenia działalności. Należą do nich na przykład tworzenie sformalizowanych opinii prawnych, niezbędnych do wyceny czy podpisywania umów. Prawnik może pomóc także w tworzeniu i konsultowaniu samych treści podpisywanych przed przedsiębiorcę zobowiązań, a także innych aktów prawnych. Przy prowadzeniu średniej lub dużej firmy albo spółki konieczne mogą okazać się również konsultacje z zakresie wewnętrznych uchwał czy regulaminów.

Reprezentowanie klientów

Przedsiębiorca może zdecydować się także, aby powierzyć Kancelarii reprezentowanie interesów swojej firmy podczas postępowania sądowego. Do zadań prawnika należy tutaj przygotowanie wszelkich dokumentów sądowych, zgromadzenie niezbędnej dokumentacji czy zadbanie o obecność wszystkich wymaganych podpisów. Możliwość reprezentowania klientów ma znaczenie również przy rozprawach poza miejscem prowadzenia działalności. W takiej sytuacji prawnik może reprezentować przedsiębiorcę nawet osobiście w sądzie.

Negocjacje z kontrahentami czy dłużnikami

W zakres pomocy prawnej dla przedsiębiorcy może wchodzić także osobiste wsparcie podczas negocjacji z kontrahentami czy pracownikami zgłaszającymi pewne roszczenia. Prawnik może podjąć także negocjacje z dłużnikami oraz przeprowadzić egzekucję środków pieniężnych. Negocjacje czy postępowanie egzekucyjne wiążą się zazwyczaj z dość długim czasem całego postępowania, stąd warto zaangażować do nich prawnika doskonale obeznanego w tej tematyce. Skorzystanie z możliwości uzyskania profesjonalnej opieki prawnej, pozwala skupić się przedsiębiorcy na prowadzeniu spraw firmy. Zwiększa także szansę na pozytywne doprowadzenie postępowania do końca.