ul. Piastowska 35, 43-300 Bielsko-Biała
+48 509 139 970
biuro@kancelarianiw.pl

Obsługa prawna przedsiębiorstwa – wątpliwości przedsiębiorcy

Obsługa prawna przedsiębiorstwa – wątpliwości przedsiębiorcy

Wątpliwości przedsiębiorcy

Dzięki profesjonalnej pomocy prawnej przedsiębiorca może być spokojny, że wszystkie kwestie prawne w jego firmie są prowadzone w odpowiedni sposób. Obsługa prawna przedsiębiorstwa może być związana z abonamentem albo mieć charakter doraźny. Bez względu na formę współpracy, przedsiębiorcy mają czasem wątpliwości, czy z takich usług warto skorzystać. Podpowiadamy, czemu jest to bezpieczna i efektywna forma dla każdego przedsiębiorstwa.

Pomoc prawna – wątpliwości przedsiębiorcy

Przedsiębiorcy często odwlekają zgłoszenie się do profesjonalnej kancelarii prawniczej, nawet jeśli znajdą się w sytuacji wymagającej szybkiej interwencji prawnej. Do głównych obaw należą wysokie koszty zaangażowania radcy prawnego czy adwokata, które przewyższają koszty innych rozwiązań – wliczając w to nawet zerwanie umowy z kontrahentem czy rezygnację z przychodów z konkretnych źródeł.

Przedsiębiorcy obawiają się także, że dodatkowo pojawią się kolejne koszty pozafinansowe, takie ja na przykład wydłużenie czasu rozwiązania danej sprawy czy nadmierny stres. Niestety, często są przekonani, że polskie prawo nie daje dostatecznych szans na skuteczne dochodzenie roszczeń, a w perspektywie mają także długie procesy i opieszałość sądownictwa. Wciąż wiele osób ma również opory przed chociażby próbą ściągania należności od dłużnika – boją się stracić klienta, nawet jeżeli współpraca nie przebiega dla nich pomyślnie.

Pomoc prawna w praktyce

Niektórzy przedsiębiorcy deklarują, że z problemami prawnymi radzą sobie samodzielnie. W sporach z klientami czy ubezpieczycielami liczą na własne umiejętności wyszukiwania informacji, podkreślając istotny czynnik, jakim jest duża determinacja. Niestety, często zdarza się, że gdy sprawy nie udaje się szybko załatwić, po jakimś czasie zaczynają szukać pomocy prawnej… Ale u osób, które nie są do tego wykwalifikowane. Nawet doskonała księgowa czy biegły rewident nie odpowiedzą na większość kwestii prawniczych.

To ostatecznie znacznie wydłuża czas rozwiązania i wprowadza dodatkowe komplikacje. Obawy przedsiębiorcy są zazwyczaj bezpodstawne. To właśnie przedłużające się procesy, które nie prowadzą sprawy do pozytywnego finału zwiększają koszty przedsiębiorstwa. Warto zwrócić też uwagę na fakt, ze przedsiębiorca starając się rozwiązać daną sprawę sam – zaniedbuje swoje inne obowiązki jako szef czy lider swojego zespołu pracowników. Nawet jedna kłopotliwa sprawa, potrafi skutecznie zaburzyć proces pracy w firmie, przekładając się na brak zaangażowania w bieżące sprawy. Ostatecznie, koszty pomocy prawnej są znacznie niższe, niż dodatkowe koszty generowane w takich sytuacjach przez całe przedsiębiorstwo. Dlatego właśnie, profesjonalna pomoc prawna powinna zostać wdrożona jak najszybciej.