ul. Piastowska 35, 43-300 Bielsko-Biała
+48 509 139 970
biuro@kancelarianiw.pl

Usługi prawne w firmie – abonament czy doraźna pomoc

Usługi prawne w firmie – abonament czy doraźna pomoc

Usługi prawne w firmie

Przedsiębiorca, który zdecyduje się na korzystanie z usług prawnych w firmie, ma do wyboru dwie podstawowe opcje. Można wybierać spośród ofert abonamentowych albo skorzystać z doraźnej pomocy prawnika. Przedstawiamy zalety obu tych rozwiązań – zarówno usług prawniczych w abonamencie, jak i tylko tych jednorazowych.

Abonament na pomoc prawną

Abonamenty prawnicze działają na podobnej zasadzie, co pakiety prywatnych usług medycznych lub ubezpieczenia prawniczych, które rozwinęły się w niektórych krajach Europy. Abonament ma różne okresy trwania – od jednego miesiąca do jednego roku. Umożliwia przedsiębiorcy uzyskanie porady lub innej pomocy prawnej w dowolnym momencie i zazwyczaj bez konieczności oczekiwania na termin.

Może obejmować na przykład: uzyskanie pomocy telefonicznej, poradę za pomocą wiadomości mailowej czy osobiste spotkania kilka razy w miesiącu czy roku. W zależności od ceny i zakresu usług, w ofertach kancelarii prawniczych pojawia się także pomoc przy przygotowaniu pism procesowych czy udzielnie wsparcia w sądzie. Prawnicy pomogą też weryfikować ważne dokumenty, takie jak umowy z podwykonawcami czy przeniesienie praw autorskich. A to wszystko – bez kolejnych opłat, za to z dużą oszczędnością czasu.

Doraźna pomoc prawna

W przypadku nagłej potrzeby skorzystania z usług prawnika, zazwyczaj pojawia się dodatkowy stres. Przedsiębiorca musi zdecydować – z usług której kancelarii skorzystać, czy prawnik będzie miał dla mnie czas, czy mój wybór jest odpowiedni dla danej sprawy. Zaczynają się nerwowe telefony i wiadomości, czasochłonne tłumaczenie całej sprawy, opisywanie charakterystyki firmy i szukanie najlepszego rozwiązania pod presją.

Warto zabezpieczyć się na okoliczność takich sytuacji już wcześniej. Wkupując abonament, przedsiębiorca zyskuje pewność, że jego sprawa zostanie potraktowana priorytetowo. Co więcej, opłaty abonamentowe są zazwyczaj dużo niższe, niż skorzystanie z usług kancelarii prawnej doraźnie. Gdy Twoja firma ma osobistego prawnika – zna on doskonale realia danego przedsiębiorstwa, co pozwala mu działać szybko i skutecznie. A jak wiadomo – czas to pieniądz w każdym biznesie.